• Aktywny rowerzysta

Aktywny rowerzysta w ramach projektu „Sport i zdrowie”

dofinansowanego przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie

Uczniowie po opieką nauczycielki Anny Malak w ramach projektu „Sport i zdrowie” dofinansowanego przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie rozpoczęli czwarty już etap projektu pn. „Aktywny rowerzysta”. Podczas zajęć wykorzystujących programy multimedialne uczniowie poznali obowiązkowe wyposażenie roweru oraz zasady ruchu drogowego. Było to teoretyczne przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie byli żywo zainteresowani tematem

• VI edycja Programu Wsparcia Samorządów Szkolnych w jednostkach prowadzonych przez Powiat Wągrowiecki

• Dnia 4 kwietnia 2024r. uczennice naszego ośrodka: Barbara Nowak, Agata Lemańska i  Diana Brenk uczestniczyły w Forum Samorządów Szkolnych w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu. Pod opieką pani Marioli Witt-Wójtych - opiekuna Samorządu Uczniowskiego przedstawiły działalność i dokonania samorządu szkolnego w formie prezentacji multimedialnej. Nasz samorząd szkolny został finalistą konkursu działalności samorządów uczniowskich  w szkołach i placówkach  prowadzonych przez Powiat Wągrowiecki. Komisja złożona z uczniów i wychowanków oceniła wystąpienie naszych uczennic, doceniając  działania młodzieży podejmowane w „Korczaku”. W tegorocznej edycji Samorząd Uczniowski naszego Ośrodka zajął trzecie miejsce. Gratulacje i nagrodę wręczyli Starosta Wągrowiecki - pan Tomasz Kranc oraz członkowie Zarządu Powiatu - pan Robert Woźniak i pan Jerzy Springer. Za podejmowane inicjatywy Samorząd Uczniowski „Korczaka” otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 2.000,00 zł.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy Samorządu Uczniowskiego!!!

• Góra Grosza w ,,Korczaku''

• Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Promyk'' wzięli udział w akcji Towarzystwa Nasz Dom. Pod opieką nauczycieli: pani Mileny Wienke, pani Joanny Stefańskiej i pani Marioli Witt-Wójtych zbierali grosiki, aby dołączyć do XXIV edycji ogólnopolskiej akcji ,, Góra Grosza''. Wszystkim Wolontariuszom i Koordynatorom akcji serdecznie dziękujemy.

• Spotkanie z biblioteką w plenerze

• Dnia 8 kwietnia 2024r. uczniowie klasy 7-8 SPU uczestniczyli w spotkaniu z książkami na świeżym powietrzu. Młodzież ćwiczyła umiejętność czytania tekstu pod kierunkiem pani Mileny Wienke, która przeczytała uczniom wybraną przez nich bajkę - ,,Calineczkę''. Uczniowie wzięli udział w zajęciach Teatru Ilustracji Kamishibai pt.: ,,O borsuku który się na cały świat obraził'', prowadzonych przez panią Mariolę Witt-Wójtych. Uczniowie wyrazili chęć udziału w kolejnych spotkaniach, zatem ich przygoda z książkami trwać będzie jeszcze przez dłuższy czas. Wiosenna pogoda zachęca dzieci do czytelniczych przygód w otoczeniu przyrody i do wspólnych działań i spotkań z literaturą. Zajęcia czytelnicze zorganizowały współpracujące ze sobą w zakresie rozwoju czytelnictwa pani Milena Wienke i pani Mariola Witt-Wójtych.

• Zapraszamy!!!

• Dyrektor  „Korczaka”

serdecznie zaprasza na

"Dzień Otwarty",

który odbędzie się

dnia 03 kwietnia br. o godz. 9.00

w szkole przy ulicy Janowieckiej 22

• Żonkilowe Pola Nadziei dla Hospicjum Miłosiernego Samarytanina

• Żonkilowe Pola Nadziei dla Hospicjum Miłosiernego Samarytanina. Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy jesienią podczas zajęć ogrodniczych posadzili cebule żonkili na działce szkolnej. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu ,, Promyk'' pod opieką pani Mileny Wienke, pani Marioli Witt-Wójtych, pani Eweliny Jaworskiej, pani Sandry Posłusznej, pani Magdaleny Kalka włączyli się w zbiórkę charytatywną dla wągrowieckiego Hospicjum. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Wągrowcu oraz na ulicach miasta Wągrowiec sprzedawali kwitnące żonkile. Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji i zaangażowanie. Liczy się każdy datek i pomoc drugiemu człowiekowi. Wspólnie podjęliśmy decyzję o dalszej współpracy koła wolontariatu z wągrowieckim hospicjum i prowadzeniu akcji wspierających Hospicjum Miłosiernego Samarytanina. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Promyk'' w Ośrodku wraz z koordynatorami działań SKW ,,Promyk''.

• Warsztaty Wielkanocne

• Dnia 22 marca 2024 grupa Jeżyków z Przedszkola Nr 2 w Wągrowcu odwiedziła swoich starszych kolegów w SOSW. Oddział 2-3 SPL wraz z panią Natalią i panią Joanną przygotował dla przedszkolaków kreatywne Warsztaty Wielkanocne, na których powstały liczne kolorowe jaja, kartki z życzeniami wielkanocnymi, a także kraszanki w wersji papierowej. Dzieci dzieliły się swoimi umiejętnościami i tworzyły razem piękne ozdoby wielkanocne co na pewno przyniosło im wiele korzyści. Takie wspólne spotkania są nie tylko zabawą, ale także edukacją i wzmacnianiem więzi społecznych.