• Utalentowana Majka

• Majka Chudzińska niezwykle uzdolniona uczennica, uczestniczyła w zajęciach indywidualnych z technik rysunku i malarstwa u artystki, malarki Ewy Dymek. Bardzo dziękuję za przeprowadzenie zajęć 😊

• Festiwal Rzemiosła w Cechu Rzemiosł Różnych

• W dniu 08.05.2024 uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Festiwal Rzemiosła w Cechu Rzemiosł Różnych na ul. Janowieckiej 1. Festiwal  przyciągnął dużą liczbę ośmioklasistów wraz z nauczycielami, przed którymi wybór szkoły i zawodu.

Celem wydarzenia była prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.

W ramach Festiwalu organizatorzy zorganizowali grę miejską - " zaGrajmy w Przemiosło" , w której chętnie wzięliśmy udział. Uczniowie "Korczaka" zdobyli III miejsce i tym samym otrzymali imienny bon w kwocie 300 zł, do wykorzystania w sklepie Media Ekspert. Osoby biorące udział w Grze to: Izabela Widzińska, Adam Nowakowski, Ewa Przybylska, Wiktor Musiałowski. Opiekunem grupy była pedagog szkolna -  Joanna Stefańska. Radość uczniów oraz pani pedagog z osiągniętego sukcesu oraz nagród była ogromna.

• ”Z kulturą przy stole”

• Kwiecień to czas, którym nasze ogródki obrodziły w nowalijki. Na zajęciach przyrodniczych uczniowie przypomnieli sobie źródła witamin i ich działanie.  Wykonali wiosenne kanapki, pastę jajeczną i gzik ze szczypiorkiem i rzodkiewką, które z apetytem zjedli na drugie śniadaniem.
            Przeprowadziliśmy także rozmowy na temat zasad właściwego zachowania się przy stole.

Zadanie realizowane w ramach projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

• #LaboratoriaPrzyszłości

• Wiosna rozgościła się na dobre i inspiruje nas do kulinarnych aktywności. Dania, które przygotowujemy w ramach Laboratoriów Przyszłości kuszą kolorami i pachną nowalijkami.

Królują kolorowe kanapki i wiosenne zdrowe sałatki. W naszej szkolnej kuchni wykorzystujemy nie tylko nowalijki kupione w sklepie, ale postaraliśmy się wyhodować w klasowych ogródkach na parapecie pyszny szczypiorek, koperek i natkę pietruszki. Z takimi zielonymi dodatkami smakuje nam wszystko jeszcze bardziej i w błyskawicznym tempie znika z talerzy.

• 233. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 30 kwietnia br. w „Korczaku” odbył się uroczysty apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie podkreślili, iż żyjąc dziś w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Podkreślili, że naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Poprosili nas byśmy zatrzymajmy się na chwilę, aby rozważyć trzy słowa ważne w historii Polski, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków. Brzmią one: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Apel przygotowany przez Barbarę Rogalską, Małgorzatę Sodkiewicz – Sosnowską oraz Piotra Bojarskiego – naszego fantastycznego nauczyciela muzyki przybliżył wszystkim jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 maja. Staraliśmy się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność? Poprzez to spotkanie zachęciliśmy uczniów do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka.

W montażu słowno – muzycznym wystąpili nasi wspaniali aktorzy w osobach: Gabriel Marszałek, Agata Narożyńska, Grzegorz Lemański, Roksana Bołżan, Krzysztof Maciejewski, Agata Lemańska, Izabela Widzińska, Ewa Przybylska, Martyna Lemańska, Martyna Borowska.

Występ swoim śpiewem umili: Diana Brenk, Barbara Nowak, Agata Lemańska i Mikołaj Żabicki.

Podczas naszego apelu wystąpiła absolwentka I LO w Wągrowcu – Emilia Lahmann, która urzekła nas swoim głosem. Serdecznie jej dziękujemy!

Następnie głos zabrała Pani Ewa Kemnitz – dyrektor naszego ośrodka, która podkreśliła ważność świąt majowych oraz rolę konstytucji w życiu każdego Polaka.

• Bieg Świadomości Autyzmu w "Korczaku"

• Uczniowie naszego Ośrodka wzięli udział w Biegu Świadomości Autyzmu, który był zorganizowany przez panią Natalię Kluczyńską - nauczycielkę naszego ośrodka. Udział w nim wzięli uczniowie klas II, III, VI, VII i VIII. Łącznie osiągnęliśmy wynik 9,29 km. Dzieci swoją sportową postawą i wytrzymałością  za przebyte kilometry przekazały wsparcie finansowe na rzecz Fundacji "Coś Dobrego" pod której patronantem odbył się ten bieg.Wspierajmy potrzebujacych!Pomaganie jest fajne 😃! A radość z osiągniętego celu bezcenna!!!