• "Najpiękniejsza kartka Bożonarodzeniowa"

• W tym tygodniu, w internacie odbyło się rozdanie nagród w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Każda kartka była piękna i niepowtarzalna. Podopieczni otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz słodkości.

• Pieczenie pierników

• W tym tygodniu podopieczni z naszego ośrodka zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekli pyszne świąteczne pierniczki. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek. Po ośrodku zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.Gdy pierniczki były już gotowe wychowankowie przystąpili do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepyszne.

• "Mikołajkowe spotkanie"

• Dzisiaj najmłodsze klasy SPU i SPL naszego ośrodka miały radosne spotkanie mikołajkowe wypełnione uśmiechem. Dzieci dzieliły się prezentami, śpiewały świąteczne piosenki i delektowały się słodkościami. To magiczne spotkanie było pełne radości i wspólnej zabawy w duchu świątecznej

• „Bez barier”

• W pierwszy dzień grudnia oddział 2-3 SPL wraz Panią Natalią i Panią Joanną zostali zaproszeni z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych przez naszych małych kolegów i koleżanki z Przedszkola nr 2 w Wągrowcu na kreatywne warsztaty plastyczne. Dzieci entuzjastycznie tworzyły piękne kartki świąteczne, wykorzystały przy tym różne techniki i kolorowe materiały. To był nie tylko czas twórczego rozwoju, ale także radość i wspólne świętowanie przed nadchodzącymi świętami. A co najważniejsze dzieci mogły zintegrować się ze sobą i poznać potrzeby osób niepełnosprawnych.
            Zadanie pt. „Bez barier” realizowane w ramach
            Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

• Podsumowanie konkursu plastycznego

• Z okazji Światowego Dnia Drzewa, który obchodzony jest od 2002 roku 10. października,  w szkole przy ul. Janowieckiej zorganizowano II szkolny konkurs plastyczny pt. „Jesienne drzewo”.

Na konkurs wpłynęło 29 pięknych, różnorodnych prac. Jury w składzie p. Ewa Kemnitz, p. Barbara Rogalska oraz p. Joanna Stefańska miało bardzo trudne zadanie i ostatecznie zdecydowało, że nagrody otrzymali:

W kategorii klas I-IV:

1 miejsce Amelia Kiszka

Wyróżnienie: Oskar Brenk oraz Rafał Renn

W kategorii klas V-VIII:

1 miejsce Majka Chudzińska

Wyróżnienie: Ewa Przybylska i Izabela Widzińska

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu i dziękujemy za udział w konkursie, a darczyńcom dziękujemy za ufundowanie nagród. Konkurs zorganizowała oraz nad jego przebiegiem czuwała p. Anna Malak.

• Laboratoriumprzyszlosci# Konkurs plastyczny „ Janusz Korczak - życie i jego działalność twórcza"

• W tym tygodniu, w internacie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Janusz Korczak - życie i jego działalność twórcza".Celem konkursu było rozwijanie pomysłowości i wyobraźni twórczej dzieci poprzez ekspresję plastyczno-techniczną, promowanie talentów plastycznych dzieci oraz poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.W konkursie plastycznym wzięło udział 8 wychowanków. I miejsce zdobył Kacper Makowiecki, II miejsce zdobył Iwan Smykowski, III miejsce zdobyła Sabina Leśnicka. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy!!!

• Andrzejki w "Korczaku"

• W dniu dzisiejszym odbyły się w szkole Andrzejki. Samorząd uczniowski wraz ze swoim opiekunem panią Mariola Witt - Wójtych przygotował mnóstwo wróżb andrzejkowych. Pani Natalia  Kluczyńska przygotowała oprawę muzyczną oraz piękny wystrój holu.

Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Uczniowie i nauczyciele mogli wyczytać z kart Tarota jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb. Jednak nie były to tylko tradycyjne wróżby, miały one charakter edukacyjny o co zadbała pani pedagog.

Dziękujemy za super zabawę!