• Projekt „Sport i zdrowie”

„Korczak” rozpoczyna realizację projektu „Sport i zdrowie”

dofinansowanego przez Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie

Szkoła Przysposabiająca do Pracy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Wągrowcu w miesiącu styczniu 2024 roku przystąpiła do realizacji projektu „Sport i zdrowie” dofinansowanego ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu z siedzibą w Warszawie.

W ramach pierwszego działania pn. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, nasi uczniowie pod opieką nauczycielki Anny Kubiak realizowali jeden celów projektu, a mianowicie upowszechnianie i wdrażanie wiedzy dotyczącej zasad bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego.

Podopieczni omawiali prezentacje w programie PowerPoint dotyczące tematyki „Zima: Bezpieczeństwo na drodze”, układali puzzle utrwalające znajomość znaków drogowych i poszukiwali w Internecie informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Odwiedzili też miasteczko rowerowe znajdujące się na terenie Parku 600-lecia w Wągrowcu gdzie nabywali podstawowe umiejętności i poznawali zasady obowiązujące na drodze. Podczas zadań praktycznych mieli możliwość sprawdzenia swojej znajomości zasad ruchu drogowego. Zapoznali się ze ścieżkami dla jednośladów, deptakiem, różnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi: skrzyżowaniami, rondem, przejściem dla pieszych oraz ze stojącymi wzdłuż ścieżek znakami drogowymi. Był to świetny trening umiejętnego poruszania się pod drodze zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

• Walentynki w "Korczaku".

• Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki, czyli Święto Zakochanych. Z tej okazji Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała Pocztę Walentynkową w szkole. Uczniowie przygotowali kartki z życzeniami walentynkowymi zarówno podczas zajęć artystycznych, rozwijania kreatywności, świetlicowych jak i zajęć wychowawczych. W pomoc dzieciom i młodzieży w przygotowaniu poczty w grupach i zespołach klasowych włączyli się nauczyciele i wychowawcy Ośrodka. Drodzy Pedagodzy, serdecznie Wam dziękujemy. Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom Ośrodka, Uczniom, Wychowankom, Rodzicom, Opiekunom - jednocześnie życzymy samych życzliwych ludzi wokół, dużo sympatii, radości, uśmiechu na twarzy i przede wszystkim MIŁOŚCI, która dodaje skrzydeł i czyni nas szczęśliwymi każdego dnia.

• Internacki wieczór walentynokwo - karnawałowy

• W minionym tygodniu w szkolnym internacie odbył się wieczór walentynkowo-karnawałowy. Odbyło się wiele konkursów i zabaw.  Rozstrzygnięto również konkursy na "NAJPIEKNIEJSZĄ WALENTYNKĘ" oraz na "NAJCIEKAWSZĄ MASKĘ KARNAWAŁOWĄ". Każda z prac była piękna i wyjątkowa. W nagrodę podopieczni otrzymali upominki oraz słodkości. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Bal Karnawałowo-Walentynkowy Samorządu Uczniowskiego

• Dnia 7 lutego 2024r. w szkole podstawowej odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie bawili się przy muzyce oraz uczestniczyli w licznych konkursach i zabawach. Wspólnie wykonywali tańce w rytmach zumby. Bal Karnawałowo-Walentynkowy Samorządu Uczniowskiego przygotowała Rada Samorządu Uczniowskiego w składzie: Kewin Rożak, Weronika Musiałowska, Diana Brenk i Barbara Nowak. Uczniowie współpracowali nad tym projektem pod opieką pani Natalii Kluczyńskiej i pani Marioli Witt-Wójtych. Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje Koleżankom i Kolegom za wspólną zabawę. Wszystkim uczestnikom balu życzymy spełnienia marzeń a z okazji Walentynek dużo miłości i prawdziwych przyjaciół.

• #Laboratoria Przyszłości

• Pączki, faworki, chrusty - niech żyje Czwartek Tłusty!Na kolejnych zajęciach kreatywności uczniowie poznali sposób przygotowania ciasta na faworki a następnie uczyły się je formować. Wszyscy doskonale się bawili choć nie było to takie proste, to efekt końcowy był wspaniały #laboratoriaPrzyszłości