• Odwiedziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej

• Dnia 31 stycznia uczniowie SPU odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Wągrowcu. Zapoznali się z książkami o Kubusiu Puchatku i prezentacją o tytule pt." Kubuś Puchatek sympatyczny miś".

• „Lubimy lektury”

• Oddział 2-3 SPL miał niezwykle ważne zadanie. Uczniowie wraz z Detektywem Pozytywką próbowali rozwiązać zagadkę czwartą pt. „Kto zepsuł zegarek?” Nieunikniona była wizyta samego Detektywa. Czy udało się rozwiązać zagadkę, sami zobaczcie.Zajęcia realizowane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” pt. „Lubimy lektury”.

• „Kreatywna Matematyka”

• Oddział 2-3 SPL zrealizował kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka”. Tym razem w module 4  czekały na nas matematyczne układanki. Dzięki nim uczniowie mogli rozwiązywać zagadki logiczne, rozwijać logiczne myślenie, a także doskonalić motorykę małą i koordynację wzrokowo-ruchową.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Dnia 28 stycznia 2024r. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Promyk'' wzięli udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i grali razem z wolontariuszami z całego kraju a nawet świata. Tematem przewodnim tegorocznej edycji programu jest hasło ,,Płuca po pandemii''. Serdecznie dziękujemy Naszym Wolontariuszom za okazane ❤️❤️❤️ i poświęcenie wolnej niedzieli w tak ważnej sprawie jak zbiórka funduszy dla WOŚP, której celem jest zakup sprzętu medycznego dla szpitali w Polsce. W akcji udział wzięli uczniowie: Sandra Sroczyńska, Agata Narożyńska, Barbara Nowak, Diana Brenk, Oskar Brenk i Krzysztof Maciejewski. Opiekę nad dziećmi sprawowały: p.Agnieszka Kolassa-Niewiadoma, p.Izabela Świderska, p. Milena Wienke, p.Joanna Stefańska, p.Mariola Witt-Wójtych i p.Ewelina Jaworska. W tym roku Wolontariuszy wspierała Daisy-uroczy piesek 🐕 Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom za pomoc i aktywny udział w akcji WOŚP. Mariola Witt-Wójtych -koordynator akcji Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Promyk'' w SOSW.

• „Filmowa przygoda”

• Uczniowie naszego Ośrodka dnia 24 stycznia 2024r. udali się do kina, gdzie mieli możliwość poznania świata magii i czarów.  Film „Akademia Pana Kleksa” to niezwykła  opowieść, dająca możliwość przeżycia niezapomnianych chwil związanych z przygodami głównej bohaterki. Te historie często zostają w pamięci na długo, przynosząc ciepłe wspomnienia i inspiracje, jednocześnie kształtując ważne wartości, a także pobudzać naszą wyobraźnię będącą źródłem radości i ciekawych refleksji.Zadanie realizowane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” pt. „Filmowa przygoda”.

• Kim była Maria Skłodowska Curie?

• Oddział 2-3 SPL zapoznał się z sylwetką znanej Polki, jej życiorysem. Poznali jej osiągnięcia i wielkie odkrycia. Uczniowie byli bardzo zafascynowani istnieniem pierwiastków może też trochę zaskoczeni ich ilością, ale najbardziej ciekawiły ich możliwości prowadzenia doświadczeń nad nimi i to w tak bardzo dawnych czasach.  Podsumowaniem zajęć było namalowanie portretu noblistki. Zajęcia w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy" pt . Znani Polacy.

• Kamishibai

• Najmłodsi uczniowie oddziałów SPL poznali japońską sztukę czytania obrazów, teatrem ilustracji jaką jest Kamishibai. Uczniowie poznali przygodę małych niedźwiadków żyjących w lesie z mamą niedźwiedzicą do czasu, kiedy już są samodzielne i mogą opuścić matkę, ponieważ poradzą sobie same. Dzieci były zachwycone teatrzykiem i sposobem prezentowania opowieści. Po powrocie do szkoły postanowiły przygotować dla Pani Marioli, która zgodziła się nas przyjąć w szkolnej bibliotece i przedstawić czytany teatr japońskiej sztuki ilustracje do opowiedzianej historii małych niedźwiadków.